Ana Sayfa / Deniz Grubu / Copper Coat - Aquarius Marine Coatings

COPPER COAT - AQUARIUS MARINE COATINGS

Menşei  İngiltere


Copper Coat - Aquarius Marine Coatings

Copper Coat deniz boyası ise; +10 yıl ömürlü, dünyada su bazlı epoksi reçine bazlı bakırca zengin, değişik formülasyon ve kimyasal özelliği bulunan nadir bir İngiliz üründür. Polyester Ahşap, sac, alüminyum teknelere uygulanabilir.

www.coppercoat.com" Coppercoat " bir Ingiliz Markasi Olan Aquarius Marine Coatings Tarafindan Üretilmektedir.

Tarihçe;
1980 yilinda gelistirilen ve 1991 yilindan beri ticari olarak piyasaya sürülmüs olan Coppercoat, tekne dünyasindaki en güçlü ve en uzun ömürlü zehirli boya olma özelligine sahiptir. Coppercoat zehirli boyasi, su bazlı epoksi reçinenin saf bakır tozu ve biyositlerle karıştırılması ile oluşturulmuştur. Yoğun bakır katkılı zor aşınan epoksi reçine özelliğine sahip bu boya, tüm dünyada binlerce tekne sahiplerinin yıllık bakım masraflarını azaltmakta aynı zamanda bakım süresini kısaltmaktadir.

Nasıl Korur;
Tekneniz denize indiğinde deniz suyu tarafından saf bakır tozu ile tepkimeye girer ve bunun sonucunda bakır oksit olusur. Yüksek Etkili zehirli boya Coppercoat, yüzey iyice bozularak bakır oksit oluşumundan sonra bakır hidroksite dönüşene kadar yüzeyin temiz kalmasını sağlar. Bu aşamada olusan yüzey son derece dayanıksız olup teknenin hareketleriyle çok ince bir tabaka halinde yok olur ve alttan çıkan ve bakir yönünden zengin yüzey Coppercoat'un ilk sürüldüğü gibi olup tepkimeyi yıllarca sürdürür.

1993'te İndirilmeden Önce   2003'te Karaya Çekildiğinde
 
Aktif COPPERCOAT okside olarak zaman içinde kahve renginden yeşile dönüşür.

Coppercoat'un ortalama uygulama kalinligi 250 mikron ve her yil isinma miktari 10 mikrondan az oldugu düsünülürse bu ürünün yillarca dayanacagini tahmin etmek güç degildir. 2011 yilinda " Yachting Monthly " dergisi 8 yil önce bu boyayi kullanan bir tekneyibelgelemis ve bunun "Büyük Bir Basari " basligi ile iyi bir ürün oldugunu belirtmistir. Bunun ötesinde epoksinin dogal su geçirmezlik özelligi dolayisiyle Coppercoat kullanimi GRP ( Cam elyaf takviyeli polyester ) teknelerde olusan ozmoz olayini engelleyen, çelik teknelerde korozyona karsi ekstra koruma saglar.

Boya içindeki bakir tozlarinin epoksi reçine ile tamamen sarili olmasi nedeniyle boya iletken degildir bu sayede çelik ve aluminyum teknelerdeki elektrolitik veya katotik çürüme sorunlarida ortadan kalmis olur. Ancak yinede bu uygulamada da tutya her zamanki gibi teknelere konulmasi gerekir.

  Avantajları ;
  Coppercoat aşağıda yazılı sebeplerden dolayı yüksek performans ve düşük   maliyet arayanların tercihidir !

  Uzun Dayanım Ömrü ;
  Coppercoat standart zehirli boyaların aksine yillarca etkin olarak kullanılabilir.   Araştırmalar ürünün beklenen ömrünün 10 yıldan fazla olduğunu   göstermektedir.

  Ekstra Verimlilik ;
  Yüksek dozda bakır ve biyosit karışımı temiz bir gövdenin garantisidir.   Motoryat sahipleri bu ürün sayesinde daha düşük devirlerde daha yüksek   hızlara ulaşarak daha az yakıt harcadıklarını ve motorlarının daha az   aşındığını belirtmektedirler. Profesyonel yarışçılar gerek duyarlarsa yüzeyi   cilalayabilirler.GRP ( Camelyaf Takviyeli Polyester ) Teknelerde Ozmoz Koruması;
Coppercoat su geçirmeyen epoksi reçinedir. Böylece Coppercoat uygulanmis GRP teknelerde ozmoza karsi korunmus olurlar.

Düşük Bakım Maaliyeti , Pahalı ve zaman alan yıllık kazıma ve tekrar boyamaya son ! Belli aralıklar ile ( senede 1 - bir kere ) gövdeyi ıslatarak temizleme ile lez oluşumunu engellemek yeterlidir.

Performans ;
Coppercoat sadece %99 saflikta bakir kullanir, böylece maksimum bakir oksitin olusumunu garantiler. Yapilan testler daha az bakir kullanilan veya bakir-nikel gibi daha yazif alisimlar içeren ürünlerin performanslarinin düstügünü göstermistir. Coppercoat'un hacimsel saf bakir içerigi % 83 dür. Bu esssiz kombinasyon küçük partikül boyutlai ile birlesince Coppercoat'un piyasadaki en tatminkar ve bakir yönünden zengin zehirli boya olmasini saglar 7.,8., ve 9. cu sezonlarini yasayan müsterilerce belirtildigi gibi Copercoat'un kanitlanmis uzun dönem performansina şüphe yoktur.

KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

J Prop-Marine Proreller

Pervane kanat ayarları, karaya çekilmeden deniz içinde yapılabilen, şaftlı ve S Drive pervaneler imal eden

Antal

Her türlü yelkenli tekneler için güverte ekipmanları olan alüminyum/krom winchler, 30mm’den 250mm’e kadar

Bamar

Bamar, her türlü yelken sarma sistemleri üreten İtalyan firmasıdır. Genoa, anayelken, balon sarma sistemlerini...